Altcoinler Bitcoin Halving’ine Nasıl Tepki Verecek? Uzman Yorumu!

Kripto topluluğunun merakla beklediği Bitcoin halving 19 Nisan 2024’te gerçekleşecek. Meraklıları, Bitcoin halving’inin sonucu hakkında teoriler ve tahminler yapmaya devam ediyor. Bununla birlikte, altcoinlerin halving’e nasıl tepki vereceği asıl merak konusu. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Tari, bu konuya bir göz atıyor.

Bitcoin halving etkinlikleri ve altcoinler üzerindeki etkisi

Birçok kripto meraklısı, halving sırasında pompalanmalarını bekleyerek çantalarını altcoin ile dolduruyor. Bununla birlikte, başka birileri zaten satıyor. Bu yarılanmadan ne bekleyeceğimizi bilmek için diğer yarılanmalara ve bunların altcoinler üzerindeki etkilerine bakmak lazım. Halving her dört yıldan sonra gerçekleşir. Altcoin’in 2016’daki performansına bakalım; ilk halving’in 2012’de olduğunu unutmayın.

Bitcoin 2016 halving’i

Bitcoin’in 2016’daki yarılanması sırasında BTC %3.000 değer kazandı. 2016’daki halving’ten sonra, altcoinler altı ay boyunca düşüş yaşadı. Bunun nedeni o zamanlar popüler olmamalarıydı. 2017’de Altcoinler ilgi görmeye başladı ve muazzam bir büyümeye yol açtı. Altcoinler halving sırasında değil ama sonrasında fiyat artışı yaşadı.

Bitcoin 2020 halving’i

Altcoin piyasası, 5 Ekim 2020’deki üçüncü yarılanmadan önce 68 milyar dolardı. Yarılanmadan bir yıl sonra, 11 Ekim 2021’de 1,7 trilyon dolara yükseldi. Bu, 18 ayda net bir 25 kat artış anlamına geliyor. 2022’de altcoinler yıl sonuna kadar büyüme yaşadı. 2022’nin sonlarına doğru, kripto daha popüler hale geldi ve birçok insan ona atladı. Kriptonun benimsenmesi, altcoinlerin performansında bir artışa yol açtı. Altcoinler biraz değer kaybetti ancak yine de bir süre sonra geri döndü. Çünkü insanlar kripto alanına girdi.

Bitcoin 2024 halving’i

Ve yaşamak üzere olduğumuz yarılanmaya bakalım. 11 Nisan 2024 itibariyle, Altcoin piyasa değeri 1,2 trilyon dolar ve halving etkinliğine birkaç gün kaldı. Altcoinler dalgaya binmeye hazır. Sizi nelerin beklediğini bilmeniz gerekiyor. Şu anda, 2016 ve 2020’de olduğu gibi, Bitcoin’in yarıya inmesi nedeniyle altcoin piyasa değerinde bir artışa neden olan yarıya inme öncesi aşamadayız. Altcoinlerdeki yarılanmanın sonucu bir yıldan fazla sürdüğü için, aynı büyümeyi altcoin piyasasında bir kez daha yaşamamız mümkün.

Bu arada, kripto alanı öngörülebilir değildir. Bu nedenle emniyet kemerlerinizi bağlı tutmak güvenlidir. Alım fırsatlarını kollayın ve ortaya çıktıklarında satış yapın. Bir sonraki boğa döngüsüne hazırlanmak için temkinli hareket edin. Her şey 19 Nisan 2024’te başlayacak.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x