Risale-i Nur Sözler Cemaati’nden AK Parti’ye destek ve ‘siyaset’ açıklaması

Risale-i Nur Sözler Cemaati, 31 Mart seçimlerinde, vatan ve milletin birliği, bütünlüğü ve selameti için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti’nin adaylarına ve Cumhur İttifakı’na açık desteğini yazılı bir açıklama ile ilan etmişti.

SABRİ OKUR ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

Bediüzzaman Said Nursi’nin akrabası Sabri Okur bu açıklamadan rahatsız olarak cemaate yönelik “AK Parti’ye destek vererek siyasete girmiş olmuyor musunuz?” şeklinde yöneltilen eleştirilere sosyal medya hesabından cevap verdi.

“O ZAMAN ADNAN MENDERES’Tİ ŞİMDİ İSE ERDOĞAN’I DESTEK VAKTİ”

“Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin Kur’an hesabına, dine ve dindarlara hürmetkâr olan Adnan Menderes için oyunu açıktan kullanmış” diyen Okur, “Ondan sonra da vekil ve varisleri aynen üstadımızın yaptığı gibi, yani o zaman Adnan Menderes, şimdi de Recep Tayyip Erdoğan’ı açıktan desteklediler.” ifadelerini kullandı.

İşte Bediüzzaman Said Nursi’nin akrabası Sabri Okur’un açıklaması;

Biz nur talebeleri 31Mart seçimlerinde AK Parti’yi destekleyeceğimizi, Risale-i Nur Sözler cemaati olarak, bir beyanat ile neşretmiştik.

Bazı arkadaşlar, siz bu beyanatları neşretmekle siyasete girmiş olmuyor musunuz? Diye sordular.

Ben de bu gibi suallere karşı bir kaç hususu izah edeceğim ki, işin mahiyeti tam anlaşılsın.

Evvela: Bizler, üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin tatbikatı ne ise onu yapıyoruz.

Üstadımız, bütün hayatını bu milletin ve alemi İslamın saadetine, ebedi kurtuluşu için İman ve Kur’an-a vakfetmiş, siyasetle meşgul olmamıştır.

Ancak seçimler zamanı gelince de, siyasi tercihini en hikmetli şekilde yapmış, O VAZİFEYİ DE İHMAL ETMEMİŞTİR.

Her halinde olduğu gibi, en geniş olan siyasi ahvalde de ehli imana en istikametli yolu göstererek, onlara tesirli bir rehber olmuştur. 

Ehli dalaletin hile ve tuzaklarını boşa çıkararak o cihetten de onları mağlup etmiştir. 
Saniyen: Dine ve dindarlara çok zarar veren #CHP’nin başa gelmemesi için İman ve Kur’an hesabına, dine ve dindarlara hürmetkâr olan Adnan Menderesi desteklemiş, onun bazı kusur va hatalarını nazara almamıştır. Bunun hikmetini de Emirdağ lahikasında  şöyle ifade etmiştir: “Onların az bir kısmı dine verdikleri zararı, vücûdun parçalanmasına bedel, yalnız bir parmağı kesmek gibi pek cüz’î bir zararla pek küllî bir zarardan kurtulmamıza sebeb oluyorlar bildiğimizden, o iktidar partisinin lehinde ehl‑i dini yardıma dâvet ediyoruz.”

Salisen: 1957 Seçimlerinde, Adnan Menderes çok zor duruma düştüğü bir zamanda, yani İnönü çok iftiralarla onu çürütmek ve düşürmeye çalıştığı bir zamanda, Üstadımız sandığa gitmiş, oyunu açıktan kullanmış, Adnan Menderes’e kuvvet vermiştir. 
Ondan sonra da vekil ve varisleri aynen üstadımızın yaptığı gibi, yani o zaman Adnan Menderes, şimdi de Recep Tayyip Erdoğan’ı açıktan desteklediler. BİZİM ŞİMDİ YAPTIĞIMIZ DA BUDUR. 

Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretleri, Adnan Menderesi ne için desteklemişse, varis ve vekilleri #RTErdoğan’ı ve #AkParti’yi ne için desteklediler ise,bizler de aynen onlar gibi, Ak partiyi ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyoruz ve destekleyeceğiz inşaallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x